Elnökségi ülés megyei kamaránkban

Megyei elnökségünk 2018. szeptember 20-án tartotta soron következő ülését a Kamara miskolci irodájában. Dr. Nyíri László megyei elnök tájékoztatást adott az aktuális szakmapolitikai kérdésekről, az előző ülés óta eltelt időszak történéseiről.

Elmondta: az országos Kamara és az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) főosztályvezetője között történt megbeszélésen egyebek mellett a biztonságos és garantált TB elszámolás, valamint a gyógyászati segédeszközök EESZT-be való mielőbbi integrálása is szóba került. Az EESZT vezetői befogadták a Kamara ezzel kapcsolatos 11 pontból álló javaslatát, és elkötelezettek a gyógyszertárak biztonságos NEAK-elszámolási feltételeinek mielőbbi megteremtése mellett.

Döntés született arról, hogy 2019 végéig kötelező lesz papír alapú felírási igazolást adni minden betegnek. A felírási igazolás formáján az EESZT és a NEAK illetékesei között még egyeztetések vannak, de úgyszintén döntés született, hogy a felírási igazoláson olyan változtatásokat hajtanak végre, hogy a papírvényt és a felírási igazolást se az orvos, se a beteg, se a gyógyszertár ne téveszthesse össze.

Döntés született olyan fejlesztésekről is, amelyek garantálják, hogy a vényíró programokkal csak létező gyógyszereket, megfelelő indikációban és engedélyezett támogatási kulccsal lehessen felírni.

Az őszi jogalkotási programban várhatóan megnyitásra kerül az Eüak törvény is annak érdekében, hogy az expediáláskor a gyógyszertár láthassa, ha az adott e-receptet máshol már kiváltották.

Az EESZT-hez kapcsolódó hír, hogy elindul az e-recept rendszer társadalmi szintű ismertetése, amelyhez az EESZT vezetői a kamara területi szervezeteinek közreműködését kérték. Az előkészítő munka itt is elindult. Megyénkben dr. Majoros Krisztina, a kamara alelnöke lesz az összekötő.

Az elmúlt hetekben az induló adherencia programmal kapcsolatban is több egyeztetés zajlott. Az adherencia programhoz megyénkből a miskolci Mária, a miskolci Újgyőri, és a szerencsi Oroszlán Patika csatlakozott, vállalva a programban való aktív részvételt.

Szeptember 6-8. között Székelyudvarhelyen tartottak továbbképző konferenciát, melynek külön jelentősége, hogy testvérmegyei kapcsolata van Pest, Borsod-Abaúj-Zemplén, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg megye kamarai szervezetének az erdélyi kollégáikkal. A konferenciára a szervezők magyarországi előadókat is meghívtak, valamint együttműködési megállapodás aláírására is sor került, amelynek célja, hogy az erdélyi magyar anyanyelvű gyógyszerészek a hazai szakképzésbe bekapcsolódhassanak.

Sajnos az OTP portfoliójának már nem része a kezdeményes Patika Hitelprogram, de az UniCredit és a Budapest Bank továbbra is a gyógyszerészek rendelkezésére áll.

A szennyezett valsartan tartalmú készítmények patikai kivonása és a betegektől való visszavétele megfelelően zajlott.

A Belügyminisztérium kérésére az e-Személyi elfogadóhely jelzésére szolgáló matricák elkészültek, borítékolásuk megtörtént és várhatóan a jövő héten megkezdődik ezek kiszállítása is a patikákba.

A korábban, a Kamara által a kamarai tagokra kötött biztosítás megszűnt a régi biztosítóval. A CIG új ajánlatot tett a Kamara és a biztosító közötti biztosítási szerződésre, itt a kamarai álláspont kialakításához még egyeztetésre van szükség.  

Megyei kamaránkhoz két felterjesztés érkezett a „Kiváló asszisztens” címre, az elnökség úgy határozott, hogy mindkettőt alkalmasnak tartja, és továbbítja a bíráló bizottsághoz.

(mgykbaz)

A cikkhez csak regisztrált felhasználóink fűzhetnek hozzászólást. Jelentkezzen be, vagy regisztráljon.